2017 Toyota C-HR 1.8 Hibrit inceleme

Son dönemlerde artan dizel furyasına son verebilecek tehditlerde bulunmaya başlayan hibrit modeller her markanın artık Ar-Ge çalışmaları içerisinde yer almıştır. Dünyada hibrit araç üretiminde önemli bir yere sahip olan Toyota da bu markalardan biridir. Kompak SUV sınıfında bulunan yeni modeli Toyota C-HR’ı tüm dünyadaki satışlarını Türkiye Adapazarı’nda bulunan fabrikasında gerçekleştirmesi bizim için gurur vericidir.

Yeni modelini kullanıcılarına birkaç motor seçeneği ile sunan marka özellikle C-HR 1.8 Hibrit modeli ile dikkatleri üzerine toplamaktadır. Hem içten yanmalı hem de elektrikli motora sahip olan bu model tam bir yakıt cimrisi. Birçok dizel aracı kıskandıracak derecede yakıt tüketimi sağladığı gibi muhteşem torku ile de herkesi kendine hayran bırakmaktadır.

Toyota C-HR 1.8 Hibrit versiyonunda sadece 4×2 seçeneği sunulurken aracın vites aktarımı da otomatik vites olan CVT ile desteklenmektedir. Bu model hibrit sistem ile birlikte 122 hp’lik güç üretirken 3.8 L/100 km verisi ile ağızları açık bırakmaktadır. Aracın performansı bakımından 0-100 km/h hıza sadece 11.0 sn. de çıktığını bilmek 1.400 kg’ın üzerindeki bir araç için gayet normal bir seviyedir.

Modelin görsel tasarımına bakıldığında aslında Toyota’nın tasarım noktasında kabuğunu kırıp rakiplerine göz dağı verme adına kaslı bir model ortaya koyduğu net bir şekilde görülmektedir. C-HR Hibrit bu tasarımı ile rakipleri Honda HRV, Nissan Juke gibi modellerden çok farklı bir görünüme sahip olduğunu söylemek gerekir.

Donanım ve güvenlik noktasında da son derece başarılı olan Toyota C-HR 1.8 Hibrit CVT otomatik şanzımanın standart sunulması, bunun yanında yol tutuşunda destekleyici sistemlerin bulunması, fren sistemi donanımları ve araç içi mekânında kullanılan konfor donanımları bakımından da gayet memnuniyet vericidir. Son teknoloji iç ve dış sistemlere sahip olması sürücüler için büyük bir avantaj gibi görülmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *