2017 Toyota C-HR 1.2 4×4 inceleme

Toyota, Sakarya ilindeki fabrikasından tüm dünya yeni modelini üretim pazarlama başarısı ile göz doldurmaktadır. Ülkemiz adına gurur verici bir tablo olarak görülen Toyota C-HR modeli tam 61 ülkeye sadece buradan gönderilmektedir.

Kimilerine göre kompakt bir SUV olan bu araç kimilerine göre Crossover bir model olarak görülmektedir. Her ne olursa olsun ortaya çıkan tasarımın şimdilerde piyasada bulunan birçok araçtan daha başarılı olduğunu söylemek gerekir. Gençlik iksiri içmiş bir araç olarak Toyota C-HR küçük ama kaslı bir yetenek imajını araç severlere sunmaktadır. Tasarımı ve yapısı itibariyle otomobil almak isteyenleri yolundan çevirip kendisine yönelmelerini sağlayabilecek kadar iyi bir araç.

İki motor seçeneği ile karşımıza çıkan 2017 Toyota C-HR 1.2 4×4 olan modeli bizim sizlere tanıtacağımız versiyonu olup ayrıca Toyota C-HR Hibrit motor seçenekli modeli de bulunmaktadır. Küçük ve kaslı yapısını rahatlıkla kaldıra bilme adına Toyota mühendisleri 1,2 litrelik turbo benzinli motoru otomatik vites CVT ile çok uyumlu çalışmaktadır. Aracın motoru 116 hp olup 1.500-4.000 d/d 185 Nm tork üretimi ile birçok dizelin değerine sahiptir. 0-100 km/h hıza sadece 11,4 saniyede çıkması bir başka başarısıdır. Motorun performansına göre yakıt verileri dizelleri kıskandırmaya yetiyor. Şehir içi 7,6 lt, şehir dışı 5,7 lt ve ortalama da 6,3 lt verileri ile gayet memnuniyet vericidir.

2017 Toyota C-HR 1.2 modeli hem 4×2 hem de 4×4 çekiş sistemine sahiptir. Motorda üretilen gücü başarılı bir şekilde tekerleklere ileten bu sistem son derece başarılı. Teknolojisi ve tasarımı kadar sürücüye ve yolcularına sunmuş olduğu iç mekân ile de göz doldurmaktadır. Toyota iç mekân mühendisleri araç içerisini eğlenceli ve keyifli bir hale getirmiştir.

Toyota C-HR 1,2 4×4 modeli arka kapı kolunun yeri, arka stopları, iç mekânda kullanılan ekranı, içeride kullanılan malzemenin kalitesi ve tasarımı ile son derece heyecan verici bir üretim olmuş. Teknolojik yeniliklerin tamamını bünyesinde barındıran bu model şimdiden satış rekorları kırmaya başladı bile.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *